Lista przyznanych nagród i stypendiów za osiągnięcia sportowe w 2015 roku
Czołowi zawodnicy i trenerzy augustowskich klubów sportowych otrzymali wsparcie finansowe z Urzędu Miejskiego w Augustowie.
Po raz pierwszy w historii miasta zostały przyznane nagrody i stypendia Burmistrza Miasta Augustowa za osiągnięte wyniki sportowe.
Uroczystość wręczenia nagród i stypendiów odbyła się podczas obrad Rady Miejskiej w Augustowie w dniu 30 czerwca 2016r.
Stosownie do postanowień Uchwały Nr XX/178/16 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 2 marca 2016 r. w sprawie stypendiów za osiągnięte wyniki sportowe oraz Uchwały Nr XX/179/16 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 2 marca 2016 r. w sprawie nagród za osiągnięte wyniki sportowe, przyznane zostały następujące nagrody i stypendia w kategorii „zawodnik” oraz nagrody w kategorii „trener” za wysokie wyniki sportowe w 2015 roku:
4 stypendia w kategorii „zawodnik” na łączną kwotę - 14.000,00 zł (tj. 500,00 zł miesięcznie za okres czerwiec-grudzień),
8 nagród w kategorii „zawodnik” na łączną kwotę - 9.000,00 zł,
4 nagrody w kategorii „trener” na łączną kwotę - 4.400,00 zł.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.
Lista nagrodzonych osób:
Lp.
|
Nazwisko i imię |
Dyscyplina |
Stypendia |
Nagrody zawodnik |
Nagrody trener |
1. |
Borysewicz Kamil Tymoteusz |
Narciarstwo wodne |
----------------------- |
2 500,00 zł Mistrzostwa Świata Juniorów I Miejsce |
---------------------- |
2. |
Burzym Marcin |
Kajakarstwo klasyczne |
500,00 zł/miesiąc Mistrzostwa Polski Juniorów I Miejsce |
1 000,00 zł Mistrzostwa Polski Juniorów I Miejsce |
---------------------- |
3. |
Charko Kacper |
Kajakarstwo klasyczne |
----------------------- |
500,00 zł Mistrzostwa Polski III Miejsce |
|
4. |
Dubnicki Karol |
Kajakarstwo klasyczne |
500,00 zł/miesiąc Mistrzostwa Polski Juniorów I Miejsce |
1 000,00 zł Mistrzostwa Polski Juniorów I Miejsce |
---------------------- |
5. |
Dzieniszewska - Kierkla Edyta |
Kajakarstwo klasyczne |
----------------------- |
1 000,00 zł Igrzyska Europejskie III Miejsce |
---------------------- |
6. |
Grąbczewski Jerzy |
Kajakarstwo klasyczne |
----------------------- |
----------------------- |
800,00 zł Igrzyska Europejskie III Miejsce |
7. |
Kawka Adam |
Karate kyokushin |
500,00 zł/miesiąc Mistrzostwa Europy Juniorów III miejsce |
1 000,00 zł Mistrzostwa Europy Juniorów III miejsce |
---------------------- |
8. |
Krzywiński Mateusz Maciej |
Narciarstwo wodne |
----------------------------- |
---------------------------- |
2 000,00 zł Mistrzostwa Świata Juniorów III Miejsce |
9. |
Matyka Waldemar |
Karate kyokushin |
------------------------------ |
---------------------------- |
800,00 zł Mistrzostwa Europy Juniorów III miejsce |
10. |
Sawicki Kamil |
Golf |
500,00 zł/miesiąc Mistrzostwa Polski I Miejsce |
1 000,00 zł Mistrzostwa Polski I Miejsce |
|
11. |
Warciński Piotr |
Karate kyokushin |
---------------------- |
1 000,00 zł Puchar Europy |
---------------------- |
12. |
Wysocki Adam |
Kajakarstwo klasyczne |
---------------------------- |
---------------------------- |
800,00 zł Mistrzostwa Polski Juniorów I Miejsce |
Metryka strony