Protokół Nr IV/06 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 29 grudnia 2006 r.

Untitled

P R O T O K Ó Ł NR IV/06

z obrad IV sesji Rady Miejskiej w Augustowie, które odbyły się
w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie

ul. 3 Maja 60

w dniu 29 grudnia 2006 r.

W obradach sesji wzięło udział 20 radnych - lista obecności w załączeniu.

Ponadto w obradach udział wzięli:

  • pracownicy Urzędu Miejskiego,

  • goście.

Obrady rozpoczęto o godzinie 10.05

i zakończono o 13.50

Porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.

  2. Przyjęcie porządku obrad.

  3. Złożenie sprawozdania przez Burmistrza Miasta.

  4. Interpelacje radnych.

  5. Podjęcie uchwał w sprawach:

    1. budżetu miasta na 2007 rok /załączniki do uchwały przy projekcie budżetu/:

- przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz
z uzasadnieniem przez Burmistrza Miasta,

- przedłożenie opinii w sprawie projektu budżetu miasta na
2007 rok przez Komisję Budżetu i Finansów Rady Miejskiej,

- dyskusja,

- głosowanie nad uchwałą budżetową;

    1. zmian budżetu miasta na 2006 rok;

    2. zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków;

    3. wyrażenia zgody na używanie herbu miasta Augustowa;

    4. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Augustów dla terenów położonych miedzy ulicami: Kwaśną, Rajgrodzką, Wojska Polskiego i Mazurską;

    5. ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli;

    6. najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania w jednostkach organizacyjnych Gminy - Miasta Augustowa;

    7. zmiany uchwały w sprawie ustalenia wartości jednego punktu
      w złotych celem ustalenia wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Gminy Miasta Augustowa.

  1. Odpowiedzi na interpelacje.

  2. Przyjęcie protokołu Nr II/06 z 5 grudnia 2006 r.

  3. Zapytania i wolne wnioski.

  4. Zamknięcie obrad.

Ad. pkt 1

Obrady IV sesji Rady Miejskiej w Augustowie otworzył Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej. Stwierdził, że zgodnie z listą obecności na sali znajduje się 19 radnych, co stanowi
o prawomocności obrad.

Powitał zaproszonych gości, pracowników Urzędu Miejskiego, Państwa Radnych.

Ad. pkt 2

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby wnieść uwagi do zaproponowanego porządku obrad dzisiejszej sesji ?

Pan Radny Bogusław Samel zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad pkt. 5e dot. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Augustów dla terenów położonych między ulicami: Kwaśną, Rajgrodzką, Wojska Polskiego i Mazurską. Poinformował, iż Komisja ds. Urbanistyki, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Komunalizacji Mienia RM, na ostatnim swoim posiedzeniu, projekt w/w uchwały zaopiniowała negatywnie.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta poinformował, iż obowiązkiem Rady Miejskiej jest m.in. uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Stwierdził, iż nie widzi potrzeby zdejmowania z porządku obrad punktu dotyczącego uchwalenia w/w planu. Zwrócił uwagę, iż są mieszkańcy oraz właściciele gruntów, którzy od dawna oczekują na uchwalenie tego planu.

Pan Dariusz Górny - Przewodniczący Komisji ds. Urbanistyki, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Komunalizacji Mienia RM poinformował, iż Komisja ds. Urbanistyki …, na ostatnim swoim posiedzeniu nie wyraziła stanowiska ani na tak, ani na nie, ponieważ projekt w/w uchwały zaopiniowała stosunkiem głosów: 2 głosy za, 2 przeciw przy 1 głosie wstrzymującym się.

Pan Radny Ryszard Piskorz stwierdził, iż przedstawione wyniki głosowania z Komisji Urbanistyki nie są do końca prawdziwe, ponieważ zaocznie głosować nie można.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poinformował, iż decyzję na temat ewentualnego przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego podejmie Rada Miejska, ponieważ Komisja Rady Miejskiej tylko opiniuje dany projekt uchwały, ale nie jest to opinia wiążąca. Stwierdził, iż głosować zaocznie na pewno nie można, ale nieprawidłowości, jakie być może wystąpiły na posiedzeniu Komisji ds. Urbanistyki nie są przedmiotem obrad dzisiejszej sesji.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zaproponował wniesienie do porządku obrad trzech punktów:

- pkt. 5i, tj. podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr V/52/03 Rady Miasta Augustów z dnia 28 marca 2003 r. w sprawie przystąpienia gminy miasta Augustów do Związku Komunalnego „Biebrza”;

- pkt. 5j, tj. podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/259/05 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie powołania Komitetu Organizacyjnego Obchodów 450 lecia nadania praw miastu Augustów;

- oraz punktu 6. gdzie Państwo Radni wyrażą swoje stanowisko na temat przebiegu alternatywnego obwodnicy Augustowa, tzw. wariantu „przez Chodorki” wskazanego przez organizacje pozarządowe /pracownia na rzecz wszystkich istot/. Pozostałe punkty porządku obrad sesji ulegną przesunięciu
o jeden „w dół”.

Pan Andrzej Kurczyński - Pr

Pzewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie wniosek Pana Radnego Bogusława Samla dot. zdjęcia
z porządku obrad pkt. 5e, tj. uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Augustów dla terenów położonych między ulicami: Kwaśną, Rajgrodzką, Wojska Polskiego i Mazurską. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania wniosek został odrzucony stosunkiem głosów: 7 głosami za wnioskiem, 11 głosami przeciw przy 2 głosach wstrzymujących się. Następnie Pan Przewodniczący poddał pod głosowanie porządek obrad sesji wraz z zaproponowanymi zmianami. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania porządek obrad został przyjęty
17 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy 3 głosach wstrzymujących się.

Ad. pkt 3

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta złożył sprawozdanie ze swojej działalności od ostatniej sesji Rady Miejskiej, za okres od 13 grudnia 2006 r.
do 20 grudnia 2006 r.

Ad. pkt 4

Interpelacje radnych

Interpelacji nie zgłoszono.

Ad. pkt 5a

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi do realizacji punktu 5a porządku obrad, tj. do podjęcia uchwały w sprawie budżetu miasta na 2007 rok. Udzielił głosu Panu Leszkowi Cieślikowi - Burmistrzowi Miasta z prośbą o przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta przedstawił projekt uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem. Uzasadnienie Burmistrza Miasta stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

Pan Bogdan Dyjuk - Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów RM poinformował, iż Komisja Budżetu i Finansów RM, na posiedzeniu w dniu 21 grudnia 2006 r., jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu
i wnioskuje do Rady Miejskiej o podjęcie uchwały w sprawie budżetu miasta na 2007 rok wraz z załącznikami do tej uchwały.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej przedstawił uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku Zespół w Suwałkach, w której zaopiniowała pozytywnie przedłożony przez Burmistrza Miasta Augustów projekt budżetu na 2007 rok. Uchwała RIO stanowi załącznik do niniejszego protokołu. Następnie Pan Przewodniczący otworzył dyskusję na temat projektu budżetu miasta na 2007 rok.

Pani Radna Ewa Perkowska przypomniała, iż zgłosiła wniosek o ujęcie w budżecie na 2007 r. budowy kolektora sanitarnego w ulicach 3 Maja
i Ogrodowej a odpowiedź Pana Burmistrza na temat tego wniosku ją satysfakcjonuje, ponieważ obiecał, że inwestycja ta zostanie przeprowadzona.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta przypomniał, że ulice 3 Maja
i Ogrodowa to ulice powiatowe i tę inwestycję Miasto będzie starało się przeprowadzić wspólnie z Powiatem. Powiedział, iż na wykonaniu tej inwestycji bardzo mu zależy, ale problem polega na tym, że wartość jej jest bardzo duża, bo opiewa na kwotę ok. 3 mln. zł. Poinformował, iż koszt przeprowadzenia
w tych ulicach kolektora sanitarnego nie jest tak wysoki, jak koszty odtworzenia nawierzchni. Miasto zaproponowało Powiatowi, aby pokrył 50% kosztów związanych z odtworzeniem nawierzchni, a reszta kosztów inwestycji zostanie sfinansowana z budżetu Miasta. Powiedział, że jeśli Powiat wyrazi zgodę na tę propozycję to inwestycja zostanie przeprowadzona. Ponadto poinformował, iż na realizację tego zadania zostanie złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, który będzie rozpatrywany przez Zarząd Województwa.

Pan Radny Ryszard Piskorz zapytał, w jaki sposób Pan Burmistrz ma zamiar przeprowadzić tę inwestycji skoro nie został sporządzony żaden plan realizacji tego zadania i nie ujęto go w projekcie budżetu na 2007 r. ?

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej stwierdził, iż Pan Burmistrz odpowiedział już na to pytanie. Wniosek
o dofinansowanie zostanie złożony do funduszy pomocowych i będzie rozpatrywany przez Zarząd Województwa, ale Zarząd Województwa na razie jeszcze nie ukonstytuował się. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony to Miasto będzie starało się przeprowadzić tę inwestycję wspólnie z Powiatem.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta poinformował, iż na realizację inwestycji na ulicy 3 Maja na odcinku od ul. Mostowej do ul. Hożej jest przygotowana dokumentacja techniczna obejmująca budowę kolektora sanitarnego, przyłącza wodociągowego, linii energetycznej i odtworzenia nawierzchni. Obecnie nie można złożyć wniosku o dofinansowanie realizacji tego zadania ze środków unijnych, dopóki Zarząd Województwa nie ogłosi konkursu na zgłaszanie wniosków.

Więcej głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie budżetu miasta na 2007 r. w przedstawionym kształcie. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/18/06 została podjęta 18 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy 2 głosach wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej pogratulował Panu Leszkowi Cieślikowi - Burmistrzowi Miasta przygotowanego budżetu na 2007 r.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta podziękował Państwu Radnym za przyjęcie budżetu miasta na 2007 rok. Wyraził nadzieję, iż budżet będzie realizowany wspólnie z Państwem Radnymi dla dobra mieszkańców Augustowa.

Ad. pkt 5b

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5b porządku obrad, tj. do podjęcia uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2006 rok. Udzielił głosu Pani Monice Podziewskiej - Skarbnikowi Miasta z prośbą o omówienie projektu uchwały.

Pani Monika Podziewska - Skarbnik Miasta omówiła projekt w/w uchwały.

Pan Bogdan Dyjuk - Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów RM poinformował, iż Komisja Budżetu i Finansów RM wspólnie z Komisją Rewizyjną na posiedzeniu w dniu 21 grudnia 2006 r., jednogłośnie pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2006 rok.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat?

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie zmian budżetu miasta na 2006 rok. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/19/06 została podjęta jednogłośnie 19 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5c

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5c, tj. do podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Udzielił głosu Panu Leszkowi Cieślikowi - Burmistrzowi Miasta z prośbą o omówienie projektu uchwały.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta omówił projekt w/w uchwały.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poinformował, iż Rada Miejska poprzedniej kadencji na sesji w dniu 26 października 2005 r. uchwaliła wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2006 - 2010. Zwrócił uwagę na istotny element tego planu, czyli modernizację stacji uzdatniania wody. Stacja uzdatniania wody jest niezbędna, ponieważ obecnie w augustowskiej wodzie są przekroczone dopuszczalne normy: żelaza i manganu. Oddanie stacji do użytku na przełomie września i października 2007 r. spowoduje, że te wskaźniki wrócą do normy.

Pan Radny Jerzy Dobrowolski zapytał na jakim poziomie kształtują się ceny wody i odprowadzenia ścieków w Augustowie w porównaniu do innych miast ?

Pan Tomasz Wojszko - Prezes Spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie odpowiedział, iż ceny wody i odprowadzenia ścieków w Augustowie w porównaniu do cen w innych miastach kształtują się na średnim poziomie.

Pani Radna Ewa Perkowska stwierdziła, iż od 4 lat, jak została radną nie zgadza się na podwyżki cen wody i odprowadzenia ścieków. Uważa, iż ceny wody w Augustowie są za wysokie i stanowią duże obciążenie dla skromnych budżetów wielu mieszkańców Augustowa. Zauważyła również, że jakość wody pozostawia wiele do życzenia.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta zauważył, iż nikt nie lubi podwyżek. Dobrze byłoby, aby Rząd również żadnych podwyżek nie ustalał. Pani Radna również chciałaby podłączyć swoją nieruchomość do kolektora sanitarnego, ponieważ wywóz nieczystości wozem asenizacyjnym jest na pewno o wiele droższy.

Pan Radny Ryszard Piskorz zapytał, kiedy jakość wody w Augustowie będzie lepsza ? Poinformował, iż mieszka na ul. 3 Maja na poziomie 3 piętra
i ciśnienie wody jest tam bardzo słabe.

Pan Tomasz Wojszko - Prezes Spółki Wodociągi i Kanalizacje Miejskie odpowiedział, iż nie wie, co jest przyczyną słabego ciśnienia wody
w mieszkaniu u Pana Radnego, natomiast jakość wody ulegnie poprawie jak tylko zostanie oddana do użytku stacja uzdatniania wody.

Pan Radny Kazimierz Kożuchowski przypomniał, iż w związku ze skargami na jakość wody Komisja Rewizyjna poprzedniej kadencji Rady przeprowadziła kontrolę jakości wody opierając się na dostępnych dokumentach. Badania Sanepidu wykazały, iż augustowska woda ma przekroczenia norm i warunkowo dopuszczona jest do użytku.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej przedstawił opinie związków zawodowych na temat taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. NSZZ „Solidarność” Oddział w Augustowie wystąpił z apelem o odstąpienie od proponowanych podwyżek cen wody i ścieków. Zarząd Oddziału ZNP w Augustowie pozytywnie zaopiniował zaproponowane taryfy na wodę i ścieki mając nadzieję, iż będą one utrzymane nie tylko przez najbliższy rok. Opinie związków zawodowych stanowią załącznik do niniejszego protokołu.

Więcej głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/20/06 została podjęta 10 głosami, przy 5 głosach przeciwnych
i przy 3 głosach wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5d

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5d, tj. do podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na używanie herbu miasta Augustowa. Pan Przewodniczący odczytał pismo II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie w sprawie wyrażenia zgody na używanie herbu miasta Augustowa. Zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat?

Pan Wojciech Walulik - Dyrektor II LO w Augustowie poprosił
o przychylne rozpatrzenie prośby Szkoły.

Więcej głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie wyrażenia zgody na używanie herbu miasta Augustowa. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/21/06 została podjęta jednogłośnie 18 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5e

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5e, tj. do podjęcia uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Augustów dla terenów położonych między ulicami: Kwaśną, Rajgrodzką, Wojska Polskiego i Mazurską. Udzielił głosu Panu Leszkowi Cieślikowi - Burmistrzowi Miasta z prośbą o omówienie projektu uchwały.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta omówił projekt w/w uchwały.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na temat w/w uchwały ?

Pan Radny Ryszard Piskorz stwierdził, iż nieduża odległość parkingu planowanego obiektu handlowego do ronda /mniej niż 100 m/ spowoduje olbrzymie „korki”. Stwierdził, iż nie jest przeciwnikiem budowy „Kauflandu”, ale uważa, że powinien być on usytuowany na obrzeżach miasta, natomiast na tym terenie powinno być budownictwo mieszkaniowe. Posadowienie tego sklepu w tym miejscu zmieni charakter miasta, ponieważ wjeżdżającym do Augustowa najpierw ukaże się stacja benzynowa i „Kaufland” jako wizytówka. Powiedział, iż jedyną korzyścią dla miasta z tego, że powstanie „Kaufland” będzie to, że ludzie stracą pracę. Poprosił Państwa Radnych, aby mieli na uwadze fakt, iż podnosząc rękę „za” planem decydują o stracie miejsc pracy wielu ludzi.

Pani Anna Kowalczuk - Kierownik Wydziału Architektury
i Gospodarki Przestrzennej UM
przypomniała, iż Rada Miejska w 2000 r. uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Augustowa. Wszystkie nowe plany w mieście muszą być z nim zgodne. Powiedziała, iż teren obejmujący przedmiotowy plan w znacznej części, zgodnie ze studium, posiada funkcję usługowo - centralną /dotyczy terenów przy
ul. Mazurskiej i ul. Wojska Polskiego/, częściowo zaś mieszkaniowo - wielofunkcyjną. Dlatego też teren, o którym mówił Pan Radny Piskorz musi być przeznaczony pod działalność usługową, ponieważ to przewiduje studium i inne przeznaczenie tego terenu spowoduje, iż Wojewoda uchyli taką uchwałę Rady. Zwróciła, uwagę, iż plan przewiduje również budownictwo mieszkaniowe, ale będące uzupełnieniem funkcji usługowej. Powiedziała, iż plan umożliwi budowę obiektów przeznaczonych pod usługi różnego rodzaju lub handel - plan określa maksymalną powierzchnię sprzedaży, której nie można przekroczyć. O tym, co będzie na tym terenie zadecydują przyszli inwestorzy, plan stwarza jedynie możliwości do jego zagospodarowania.

Pan Radny Bogusław Samel zwrócił uwagę na szkody, jakie wywołały budowy supermarketów w Europie. Powiedział, iż miasta takie jak Augustów są miastami małymi, mają swoją infrastrukturę i swoich przedsiębiorców, którzy czują jeszcze potrzebę bycia na tym rynku pracy. Zapytał, czy na podstawie wyciągu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Starosta wyda pozwolenie na budowę dużych obiektów handlowych? Powiedział, iż ten, kto kupił działki po byłym Motelu kupił je z przeznaczeniem pod budowę Kauflandu. Obiekt posiadający powierzchnię sprzedażową do 2000 m2 to obiekt ogromny, bo ponad 3 razy większy, np. od Biedronki. Jest to poważne zagrożenie dla drobnego handlu prowadzonego na terenie Augustowa, ucierpią apteki, sklepy AGD i wiele innych. Stwierdził, iż jest pewien, iż na w/w terenie nie powstaną obiekty usługowe inne niż handlowe. Zauważył, iż zainteresowanie sieci supermarketów małymi miasteczkami takimi jak Augustów jest spowodowane tym, iż duże miasta są już i tak nasycone tego rodzaju handlem. Przypomniał o postulacie przedsiębiorców, którzy na swój koszt proponowali przeprowadzenie badania skutków zagrożenia wywołanego budową obiektu handlowego o powierzchni 500 m2. Zapytał, czy w par. 15
w pkt 2b nie można by zapisać: „dopuszcza się lokalizację budynku o funkcji podstawowej o powierzchni sprzedaży do 500 m2”, a nie 2000 m2, a w par. 17 pkt. 2a zapisać: „w ramach terenu dopuszcza się budowę jednego obiektu usługowo - handlowego o powierzchni sprzedaży do 500 m2 usytuowanego
w głębi działki”, a nie 1000 m2? Na koniec powiedział, iż za dzisiejsze głosowanie Radni poniosą odpowiedzialność za 2 lata, kiedy powstanie Kaufland.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta stwierdził, iż uchwalony plan nie spowoduje żadnej katastrofy, a nawet wyjdzie na dobre wielu osobom. Od dawna wiadomo, że motorem wszelkiej działalności gospodarczej jest konkurencja. Wzrost wynagrodzeń pracowników również jest uwarunkowany konkurencyjnością, ponieważ jeżeli nie powstaje żadna inna alternatywa to pracodawca nie musi podwyższać wynagrodzeń. Są firmy w Augustowie, które są zmuszone podnosić wynagrodzenia, aby zatrzymać pracowników, ponieważ ci mają już wybór w związku z częściowo otwartym dla Polaków rynkiem pracy
w UE. Wyjaśnił, iż przeznaczenie w planie gruntów często wypływa od samych właścicieli gruntów. Tak też było z działką, której właścicielem jest żona Pana Prusko, i to ona wniosła uwagę do pierwszej wersji planu gdzie proponowano zabudowę mieszkalno - usługową, aby zmienić to przeznaczenie na usługowo - handlowe. W tym miejscu nie powinno być budownictwa mieszkaniowego, ponieważ jest to teren leżący przy drodze krajowej nr 16. Zwrócił uwagę na to, że kiedy powstanie obwodnica Augustowa, droga nr 16 będzie bardzo ważna. Nikt przy takiej drodze nie chciałby mieszkać, wystarczy tylko zapytać o to mieszkańców ul. Chreptowicza. Zwrócił uwagę na to, iż w Augustowie ciągle przybywa samochodów i dlatego parkingi są bardzo potrzebne. Spółdzielnia Mieszkaniowa boryka się z tym problemem już od dawna.

Pan Radny Kazimierz Kożuchowski zapytał, jaki wpływ na plan zagospodarowania przestrzennego będzie miał wyrok sądu w sprawie decyzji ustalającej warunki zabudowy dla parkingu zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego ?

Pani Anna Kowalczuk - Kierownik Wydziału Architektury
i Gospodarki Przestrzennej UM
odpowiedziała, że wyrok sądu nie będzie miał żadnego wpływu na plan.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta powiedział, iż wyraża pogląd, że im mniej ingerencji urzędnika, radnego, burmistrza w rozwój gospodarczy tym lepiej dla gospodarki. Stwierdził, iż konkurencja najlepiej sprawdza efektywność działalności gospodarczej.

Pan Radny Jerzy Dobrowolski zapytał, czemu ma służyć lokalizacja tak dużego obiektu handlowego na tym terenie? Zwrócił uwagę, iż w/w tereny są dobrze uzbrojone. Podobnie jak Pan Radny Bogusław Samel zaproponował, aby powierzchnie sprzedażowe 1000 i 2000 m2, zaproponowane w MPZP, zmniejszyć do 500 m2. Przestrzegał, iż głosowanie nad planem może przynieść nieodwracalne skutki dla miasta.

Pan Radny Ryszard Piskorz zapytał co zrobi Pan Burmistrz jak za kilka miesięcy przyjdą do niego ludzie, którzy stracili pracę ?

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta odpowiedział, iż do takiej sytuacji nie dojdzie. Poinformował, iż w raporcie wykonanym przez centrum gospodarki przestrzennej w Warszawie jest pewna uwaga dotycząca miasta,
a mianowicie fakt, iż Augustów nie wykorzystuje swojej szansy położenia przy trasie Via Baltica. Zauważył, iż wielu kierowców nie zatrzymuje się
w Augustowie, a jedynie przez niego przejeżdża i jeżeli potrzebuje coś kupić, to nie będzie szukać małego sklepiku, ponieważ przeszkodą może być np. kwestia porozumienia się.

Pan Radny Bogdan Dyjuk nie zgadza się z opinią, iż nowy supermarket poczyni jakieś szkody na rynku lokalnym, ponieważ przykładem może być np. miasto Olsztyn, gdzie w jednej z dzielnic, którą zna, powstają wciąż nowe sklepy, a to nie powoduje likwidacji tych, które były wcześniej. Powiedział, iż trudno mu jest odnieść się do przykładów z Francji czy z krajów skandynawskich, jedynie może odnieść się do sytuacji, którą sam zaobserwował w jednym z miast polskich. Podejmując dzisiaj decyzję należy również mieć wzgląd na potrzeby właścicieli działek. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy powinno się, aż tak dalece ingerować w prawa właścicieli ?

Pan Włodzimierz Kudraszew - właściciel agencji obrotu nieruchomościami podkreślił, jak duże znaczenie mają aktualne plany zagospodarowania przestrzennego dla rozwoju miasta. Przypomniał, iż Augustów w 45% ma aktualne plany, ale nie jest to dobry wynik, ponieważ wg wszelkich standardów powinno to być 75%. Powodem takiej sytuacji nie jest złe gospodarowanie, tylko kwestie prawne związane z bardzo skomplikowanymi procedurami. Trzeba czynić wszystko, aby mimo tych utrudnień uchwalać tych planów jak najwięcej, ponieważ to jest klucz do prawidłowego rozwoju miasta. Stwierdził, iż do przetargu o nabycie gruntów może stanąć każdy, kto zaoferuje właścicielowi satysfakcjonującą cenę. Poprosił, aby podczas głosowania mieć na względzie fakt, iż bez aktualnego planu nie można prawidłowo zarządzać własną nieruchomością.

Pan Prusko - w imieniu właściciela działki 29U stwierdził, iż uważa, że budownictwo mieszkalne na jego działce nie ma sensu, ponieważ jest to miejsce, przy którym na pewno nikt nie chciałby mieszkać. Poinformował, że już od trzech lat stara się o uchwalenie tego planu i dlatego prosi o dokonanie tego na dzisiejszej sesji.

Pan Tadeusz Jaworski - przedstawiciel kupców na targowisku miejskim zapytał, co stanie się w przypadku, gdy z powodu powstałego supermarketu targowisko miejskie zbankrutuje? Zapytał, dlaczego na tym terenie planuje się budowę obiektów handlowych, przecież usługi to nie tylko handel ?

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta wyjaśnił, iż to, co powstanie na przedmiotowym terenie będzie zależało od osoby, która daną nieruchomość kupi. Zadaniem Rady Miejskiej jest jedynie uchwalenie planu i danie przyszłemu właścicielowi możliwości inwestowania. Pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe. To nie są czasy, żeby Miasto decydowało o tym, ile sklepów ma powstać w Augustowie.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej odczytał pismo z 29.06.06 r., w którym zwrócono się o wstrzymanie się z wszelkimi decyzjami dotyczącymi zatwierdzenia planu zagospodarowania przestrzennego - w zakresie inwestycji handlowych - dla terenu położonego pomiędzy ulicami: Wojska Polskiego, Mazurską, Kwaśną oraz Rajgrodzką. Pismo podpisali: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Augustowskiej, Cech Rzemieślników
i Przedsiębiorców, Spółdzielnia Rzemieślnicza Usługowo - Produkcyjna, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej, Rada Powiatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej
i Polski Związek Działkowców. Stwierdził, iż odkładanie sprawy uchwalenia planu do niczego nie prowadzi. Następnie Pan Przewodniczący odczytał fragment listu otwartego kierowanego do radnych miasta Augustowa: „Dotychczasowe władze nie potrafiły wykorzystać w pełni walorów naszego miasta. Brakowało jasnej koncepcji rozwoju, nie dostrzegano szans rozwoju turystyki i rozwoju miasta uzdrowiska. /…/ …dotychczasowe władze miasta nie koncentrowały się na rzeczach ważnych i istotnych dla strategii rozwoju miasta.” Pan Przewodniczący poprosił o umiar w osądzaniu innych. Apelował, aby na przyszłość autorzy w/w pisma oceniali czyjąś pracę w sposób bardziej rzetelny i sprawiedliwy.

Pan Radny Bogusław Samel przypomniał, iż mieszkańcy dwa razy składali podpisy pod protestem w sprawie w/w miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Powstawanie takich obiektów handlowych na pewno nie jest ochroną rynku lokalnego. Podejmując uchwałę w sprawie uchwalenia w/w planu, bez żadnych ograniczeń, Rada Miejska popełni błąd, ale na jego naprawienie będzie już za późno.

Pani Radna Ewa Perkowska zgłosiła wniosek, aby w par. 15 pkt. 2b
i w par. 17 pkt. 2a wprowadzić ograniczenia powierzchni sprzedaży do 500 m2.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta poinformował, iż przyjęcie takiego wniosku spowoduje, iż procedurę planistyczną dotyczącą tego planu trzeba będzie powtarzać.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie wniosek Pani Radnej Ewy Perkowskiej. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania wniosek, aby w par. 15 pkt. 2b i w par. 17 pkt. 2a projektu w/w uchwały wprowadzić ograniczenia powierzchni sprzedaży do 500 m2, został odrzucony 10 głosami, przy 6 głosach za wnioskiem i przy 2 głosach wstrzymujących się.

Następnie Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Augustów dla terenów położonych między ulicami: Kwaśną, Rajgrodzką, Wojska Polskiego
i Mazurską. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała
Nr IV/22/06 została podjęta 10 głosami za, przy 6 głosach przeciwnych i przy
2 głosach wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Po przegłosowaniu uchwały Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej ogłosił 10 minutową przerwę.

Ad. pkt 5f

Wznawiając obrady po przerwie Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5f, tj. do podjęcia uchwały w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli. Pan Przewodniczący omówił projekt w/w uchwały. Zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat?

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała
Nr IV/23/06 została podjęta jednogłośnie 15 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5g

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5g, tj. do podjęcia uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego
w I kategorii zaszeregowania w jednostkach organizacyjnych Gminy - Miasta Augustowa. Pan Przewodniczący omówił projekt w/w uchwały. Poinformował, iż wnioski w tej sprawie oraz na temat ustalenia wartości jednego punktu
w złotych złożyły następujące jednostki organizacyjne: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Zespół Szkół Samorządowych, Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 3, Przedszkole Nr 4, Przedszkole Nr 6
i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat?

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania w jednostkach organizacyjnych Gminy - Miasta Augustowa. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/24/06 została podjęta jednogłośnie 16 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5h

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5h, tj. do podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia wartości jednego punktu w złotych celem ustalenia wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Gminy Miasta Augustowa. Zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat ?

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie ustalenia wartości jednego punktu w złotych celem ustalenia wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Gminy Miasta Augustowa. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/25/06 została podjęta jednogłośnie 16 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5i

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5i, tj. do podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr V/52/03 Rady Miasta Augustów z dnia 28 marca 2003 r. w sprawie przystąpienia gminy miasta Augustów do Związku Komunalnego „Biebrza”. Pan Przewodniczący omówił projekt w/w uchwały. Poinformował, iż zgodnie ze Statutem reprezentantami Związku Komunalnego „Biebrza” są: Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej i Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta. Pan Przewodniczący zaproponował, aby z ramienia Rady, Miasto Augustów reprezentował Pan Jerzy Demiańczuk. Przypomniał, iż do tej pory nasze miasto było reprezentowane
w Związku Komunalnym „Biebrza” właśnie w tym składzie. Współpraca dotychczas układała się bardzo dobrze i dlatego jest propozycja, aby tego nie zmieniać. Zapytał, czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat lub zgłosić inną kandydaturę ?

Pan Jerzy Demiańczuk - Zastępca Burmistrza Miasta wyraził zgodę na reprezentowanie Miasta Augustów w Związku Komunalnym „Biebrza”.

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie zmiany uchwały Nr V/53/03 Rady Miasta Augustów z dnia 28 marca 2003 r. w sprawie przystąpienia gminy miasta Augustów do Związku Komunalnego „Biebrza”. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/26/06 została podjęta jednogłośnie 16 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 5j

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 5j, tj. do podjęcia uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/259/05 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie powołania Komitetu Organizacyjnego Obchodów 450 - lecia nadania praw miejskich miastu Augustów. Odczytał skład osobowy Komitetu i zaproponował, aby znalazła się w nim również Pani Monika Podziewska - Skarbnik Miasta. Przypomniał, iż na poprzedniej sesji do pracy w tym Komitecie zgłosił się również Pan Radny Bogusław Samel.

Pani Monika Podziewska - Skarbnik Miasta wyraziła zgodę na pracę w Komitecie Organizacyjnym Obchodów 450 - lecia nadania praw miejskich miastu Augustów.

Więcej kandydatur nie zgłoszono i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały
w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/259/05 Rady Miejskiej w Augustowie
z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie powołania Komitetu Organizacyjnego Obchodów 450 - lecia nadania praw miejskich miastu Augustów. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Uchwała Nr IV/27/06 została podjęta jednogłośnie 16 głosami, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 6

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż Rada Miejska przystąpi obecnie do realizacji punktu 6, tj. do wyrażenia opinii na temat przebiegu alternatywnego obwodnicy Augustowa, tzw. wariantu „przez Chodorki” wskazanego przez organizacje pozarządowe /pracownia na rzecz wszystkich istot/. Udzielił głosu Panu Leszkowi Cieślikowi - Burmistrzowi Miasta z prośbą o omówienie w/w kwestii.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta poinformował, iż wszczęte jest postępowanie administracyjne o wydanie pozwolenia na budowę obwodnicy.
Oczekiwane jest również stanowisko Ministra Środowiska, odrzucające protesty organizacji pozarządowych, dotyczące budowy obwodnicy Augustowa. Stwierdził, iż wariant „przez Chodorki” jest rozwiązaniem nierealnym, szkodzącym środowisku naturalnemu i wywołującym konflikty społeczne. Droga „przez Chodorki” byłaby równoległą do już istniejącej Suwałki - Augustów, a ponadto dzieliłaby je niewielka odległość.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał czy ktoś z Państwa Radnych chciałby zabrać głos na w/w temat ?

Głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie stanowisko Rady Miejskiej w sprawie przebiegu alternatywnego obwodnicy Augustowa tzw. wariantu „przez Chodorki” wskazanego przez organizacje pozarządowe /pracownia na rzecz wszystkich istot/. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania Rada Miejska jednogłośnie, 16 głosami za, wyraziła swoje stanowisko na w/w temat. Stanowisko Rady Miejskiej stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

Ad. pkt 8

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż Rada Miejska przystąpi do realizacji punktu 8 porządku obrad, tj. do przyjęcia protokołu z poprzedniej sesji. Zapytał, czy są uwagi do protokołu ?

Uwag nie zgłoszono i Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie protokół nr II/06 z obrad II sesji Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 5 grudnia 2006 r., który w wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania został przyjęty jednogłośnie 16 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się.

Ad. pkt 9

Zapytania i wolne wnioski.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zapoznał
z korespondencją, która wpłynęła do Przewodniczącego i Rady Miejskiej:

- z pismem Państwa: Leokadii Kopiczko, Elżbiety Dębskiej, Magdaleny Dębskiej, Katarzyny Anny Świerczewskiej, Tomasza Michała Świerczewskiego i Urszuli Kuczyńskiej, w sprawie wypłaty odszkodowania lub wykupienia nieruchomości zabudowanej - nr 2048/3 na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego Panią Teresę Trzasko. Powyższy operat został skierowany przez w/w Państwa do weryfikacji przez Komisję Arbitrażową Polskiej Federacji Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych /pismo stanowi załącznik do w/w protokołu/.;

- z pismem British American Tobacco dotyczącym organizowanych sesji dyskusyjnych na temat odpowiedzialności społecznej BAT Polska, czyli współpracy między Miastem a BAT /pismo stanowi załącznik do w/w protokołu/;

- z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Przypomniał, iż Komisje Rady Miejskiej powinny składać swoje plany pracy. Poinformował, iż taki plan złożyła już Komisja Uzdrowiskowa RM.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej udzielił głosu Panu Jerzemu Demiańczukowi - Zastępcy Burmistrza Miasta.

Pan Jerzy Demiańczuk - Zastępca Burmistrza Miasta przypomniał, iż mija właśnie 8 lat od kiedy pełni zaszczytną funkcję zastępcy burmistrza miasta. Poinformował wszystkich zebranych, iż podjął decyzję o rezygnacji z tego stanowiska z końcem 2006 r. Oświadczył, iż dotychczasową współpracę
z Panem Burmistrzem, Radnymi i Pracownikami Urzędu ocenia bardzo dobrze. Powiedział także, iż nie kończy swojej działalności publicznej, ponieważ społecznie nadal pragnie współpracować z Miastem. Zadeklarował swoją pomoc tam gdzie będzie to konieczne. Serdecznie podziękował, przede wszystkim, Panu Burmistrzowi, który był dla niego bardzo dobrym szefem. Podziękował pracownikom Urzędu Miejskiego za doskonałą współpracę, również Państwu Radnym, których działanie i umiejętność podejmowania szybkich decyzji spowodowały pozyskanie dla Miasta znacznych środki finansowych UE na realizację wielu inwestycji. Życzył Panu Burmistrzowi, Radnym, Pracownikom UM dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju miasta Augustowa.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta powiedział, iż bardzo żałuje, że musi się rozstać z tak dobrym pracownikiem, ale oczywiście rozumie ten wybór. Oświadczył, iż wierzy, że ta współpraca się nie skończy i Miasto będzie mogło liczyć na pomoc i dobrą radę ze strony Pana Jerzego Demiańczuka. Podziękował za dotychczasową pracę, za dopilnowanie wykonania wielu zadań, ale przede wszystkim za bezpośredni nadzór nad zadaniem „zagospodarowanie i promocja Kanału Augustowskiego”. Powiedział, iż Pan Jerzy Demiańczuk jest pracownikiem, na którego zawsze można było liczyć i jeżeli trzeba było coś wykonać to czas nie grał roli. Jeszcze raz serdecznie podziękował za sumienność, kreatywność, otwartość i szacunek dla przełożonego, co
w codziennej współpracy ma duże znaczenie.

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż miał nadzieję, że Pan Jerzy Demiańczuk jeszcze zmieni swoją decyzję, ale niestety tak się nie stało. Podziękował w imieniu całej Rady Miejskiej za dotychczasową współpracę, i wyraził nadzieję, że ta współpraca, na niwie społecznej, będzie trwała nadal.

Pan Leszek Cieślik - Burmistrz Miasta wspólnie z Panem Andrzejem Kurczyńskim - Przewodniczącym Rady Miejskiej jeszcze raz złożyli serdeczne podziękowania Panu Jerzemu Demiańczukowi - Zastępcy Burmistrza Miasta i wręczyli na jego ręce wiązankę kwiatów oraz pamiątkowy album.

Ad. pkt 10

Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej, po wyczerpaniu porządku obrad, zamknął obrady IV sesji Rady Miejskiej.

Protokołowała: Przewodniczył:

/ Ewa Szczepańska / Przewodniczący

Rady Miejskiej w Augustowie

/ Andrzej Kurczyński /

13

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Augustowie

Wytwarzający/odpowiadający: Rada Miasta Augustów

Wprowadzający: Rada Miasta Augustów

Data modyfikacji: 2007-03-16

Opublikował: Ewa Szczepańska

Data publikacji: 2007-03-16