Protokół Nr I/06 z obrad sesji Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 27 listopada 2006 r.

P R O T O K Ó Ł Nr I/06

z obrad I sesji Rady Miejskiej w Augustowie, które odbyły się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie, ul. 3 Maja 60 w dniu 27 listopada 2006 r.

W obradach sesji wzięło udział 19 radnych - lista obecności w załączeniu.

Ponadto w obradach udział wzięli:

- pracownicy Urzędu Miejskiego,

- dziennikarze.

Obrady rozpoczęto o godzinie 9.05

i zakończono o godzinie 11.10

Porządek obrad :

1. Otwarcie obrad.

2. Złożenie ślubowania przez Radnych Rady Miejskiej w Augustowie.

3. Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej:

a) powołanie Komisji Skrutacyjnej,

b) głosowanie,

c) ogłoszenie wyników wyborów przez Przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej,

d) podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie.

4. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie:

a) powołanie Komisji Skrutacyjnej,

b) głosowanie,

c) ogłoszenie wyników wyborów przez Przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej,

d) podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie.

5. Podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu.

6. Dyskusja w sprawie określenia ilości, składu liczbowego oraz przedmiotu działania stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej.

7. Zapytania i wolne wnioski.

8. Zamknięcie obrad.

Ad.pkt 1

Obrady I sesji Rady Miejskiej w Augustowie otworzył Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej w Augustowie poprzedniej kadencji. Powitał radnych, pracowników Urzędu Miejskiego, dziennikarzy. Złożył gratulacje nowo wybranym radnym i życzył, aby Rada Miejska obecnej kadencji pracowała tak samo owocnie, jak Rady z poprzednich lat. Przewodniczący Rady przekazał życzenia i gratulacje Panu Leszkowi Cieślikowi — Burmistrzowi Miasta, który po raz drugi został wybrany na stanowisko burmistrza w wyborach powszechnych - już w pierwszej turze głosowania. Wyniki głosowania wyraźnie świadczą o tym, że społeczeństwo Augustowa wypowiedziało się za rozwojem miasta i kontynuacją rozpoczętych zadań, zaakceptowało inwestycje wykonane w poprzednich latach.

Ad.pkt 2

Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior powiedział, że kolejnym punktem porządku obrad jest złożenie ślubowania przez radnych, które będzie polegało na tym, że odczyta rotę ślubowania, a imiennie wywołani radni będą wypowiadali słowo „ślubuję” lub „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Radny Senior powiedział, że przed przystąpieniem do ślubowania chciałby przedstawić pismo złożone przez Pana Leszka Cieślika na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej, dotyczące zrzeczenia się mandatu radnego, w związku z wyborem na burmistrza miasta Augustowa. Odczytał treść zrzeczenia: „ W związku z wyborem na burmistrza miasta Augustowa, mając na względzie treść przepisu art. 27 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) oraz stosowanie do przepisu art. 190 ust. 1, pkt 2 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. — Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz.U.Nr 95, poz. 602 ze zm.) zrzekam się mandatu radnego Rady Miejskiej w Augustowie”. Radny Senior stwierdził, że w związku ze zrzeczeniem mandat radnego wygasa i Pan Leszek Cieślik nie będzie brał udziału w złożeniu ślubowania. Ponadto biorąc pod uwagę procedurę wyborczą oraz interpretację Państwowej Komisji Wyborczej Pan Leszek Cieślik nie złoży również ślubowania jako Burmistrz Miasta Augustowa, gdyż jeszcze nie ukazały się zbiorcze wyniki z wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na terenie całego kraju. Ślubowanie będzie musiało odbyć się na następnej sesji Rady Miejskiej. Radny Senior odczytał także pismo skierowane przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego, który pogratulował wszystkim Państwu Radnym zdobycia mandatu radnego Rady Miejskiej. /Pismo Pana Jarosława Zielińskiego Posła na Sejm RP — stanowi załącznik do niniejszego protokołu/.

Następnie odbyło się ślubowanie radnych Rady Miejskiej w Augustowie.

/Rota ślubowania stanowi załącznik do niniejszego protokołu/.

Ad.pkt 3

Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior powiedział, że Państwo Radni przystąpią obecnie do podjęcia uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie. Poinformował, iż zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym wyboru Przewodniczącego dokonuje Rada w głosowaniu tajnym bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady. Radny Senior stwierdził, że na sali obrad jest obecnych 19 radnych, więc bezwzględna większość w czasie dzisiejszych obrad będzie wynosiła 10 głosów. Następnie zwrócił się do Państwa Radnych o dokonanie wyboru spośród siebie Komisji Skrutacyjnej, której członkiem nie może być osoba kandydująca na Przewodniczącego Rady. Zaproponował 3.osobowy skład Komisji i poddał w/w propozycję pod głosowanie.

W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania za powołaniem 3.osobowej Komisji Skrutacyjnej opowiedzieli się wszyscy radni, 19 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się.

Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior zwrócił się do Państwa Radnych o zgłaszanie kandydatur do Komisji Skrutacyjnej.

Pani Radna Anna Urban — zgłosiła kandydaturę Pani Radnej Ewy Perkowskiej, która wyraziła zgodę na pracę w Komisji Skrutacyjnej.

Pan Radny Wiesław Jeruć — zgłosił kandydaturę Pani Radnej Bożenny Ziemak, która wyraziła zgodę na pracę w Komisji Skrutacyjnej.

Pan Radny Bogdan Dyjuk — zgłosił kandydaturę Pana Radnego Stanisława Łoniewskiego, który wyraził zgodę na pracę w Komisji Skrutacyjnej.

Więcej kandydatur nie zgłoszono i Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior poddał skład Komisji Skrutacyjnej pod głosowanie. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania za powołaniem Komisji Skrutacyjnej dla wyborów Przewodniczącego Rady Miejskiej w osobach: Pani Radnej Ewy Perkowskiej, Pani Radnej Bożenny Ziemak, Pana Radnego Stanisława Łoniewskiego głosowało 19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się.

Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior zwrócił się do członków Komisji Skrutacyjnej o wybór spośród siebie Przewodniczącego i Sekretarza Komisji oraz przygotowanie procedury związanej z głosowaniem.

Po krótkiej naradzie, Pan Radny Stanisław Łoniewski poinformował, iż został powołany na Przewodniczącego Komisji, natomiast Sekretarzem została Pani Radna Bożenna Ziemak.

Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior poprosił o zgłaszanie kandydatur na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie informując jednocześnie, iż tej funkcji nie można łączyć z członkostwem w Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Pan Radny Ryszard Piskorz — zgłosił kandydaturę Pani Radnej Anny Urban, która wyraziła zgodę na kandydowanie.

Pan Radny Wiesław Jeruć — zgłosił kandydaturę Pana Radnego Andrzeja Kurczyńskiego, który wyraził zgodę na kandydowanie.

W związku z brakiem następnych zgłoszeń, Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior stwierdził, ze lista zgłoszeń została zamknięta. Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej zostali zgłoszeni następujący kandydaci: Pani Radna Anna Urban i Pan Radny Andrzej Kurczyński. Radny Senior poprosił Komisję Skrutacyjną o przystąpienie do pracy i do czasu sporządzenia kart do głosowania zarządził przerwę w obradach.

Po przerwie, Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior udzielił głosu Panu Radnemu Stanisławowi Łoniewskiemu — Przewodniczącemu Komisji Skrutacyjnej z prośbą o poinformowanie Rady o sposobie głosowania.

Pan Radny Stanisław Łoniewski — Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej wyjaśnił, że głosowanie jest tajne. Karty do głosowania z nazwiskami kandydatów zostały wydrukowane, opieczętowane, podpisane przez Przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej i Przewodniczącego obrad. Głosy są ważne, gdy w kratce przy nazwisku jest postawiony jeden krzyżyk, natomiast na nieważność głosu wpływa brak oznaczeń lub postawienie krzyżyka przy obu kandydatach. Komisja Skrutacyjna rozdała radnym karty do głosowania i Rada Miejska przystąpiła do głosowania.

Przewodniczący Komisji — Pan Radny Stanisław Łoniewskiodczytał kolejno nazwiska radnych, którzy podchodzili do urny i wrzucali karty do głosowania.

Po zakończeniu głosowania, Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior poprosił Komisję Skrutacyjną o ustalenie wyników wyborów i do czasu zakończenia pracy przez Komisję zarządził przerwę w obradach.

Po przerwie, Pan Andrzej Kurczyński — Radny Senior udzielił głosu Panu Radnemu Stanisławowi Łoniewskiemu — Przewodniczącemu Komisji Skrutacyjnej z prośbą o odczytanie protokołu z głosowania.

Pan Stanisław Łoniewski — Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej odczytał protokół z głosowania. W wyniku tajnego głosowania Pani Radna Anna Urban otrzymała 8 głosów, natomiast Pan Radny Andrzej Kurczyński otrzymał 11 głosów. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że bezwzględną większością głosów na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie został wybrany Pan Andrzej Kurczyński.

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej podziękował za okazane zaufanie, a szczególnie za udzielone poparcie Panu Leszkowi Cieślikowi — Burmistrzowi Miasta. Następnie Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania uchwała Nr I/1/06 została podjęta jednogłośnie 19 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Ad.pkt 4

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, iż następnym punktem porządku obrad jest wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Zgodnie z § 11 ust. 4 Statutu Miasta Augustowa „na pierwszej sesji nowo wybrana Rada dokonuje wyboru Przewodniczącego Rady i ustala termin wyboru Wiceprzewodniczącego Rady”. W związku z tym, że porządek obrad sesji przewiduje wybór Wiceprzewodniczącego Rady, Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej zaproponował przegłosowanie wniosku w sprawie utrzymania zaproponowanego porządku obrad. Poddał wniosek pod głosowanie. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania za realizacją porządku głosowało 19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Przewodniczący Rady przystąpił do kontynuacji punktu 4 porządku obrad i zaproponował, aby wybory Wiceprzewodniczącego Rady przeprowadziła Komisja Skrutacyjna powołana przez Radę dla wyboru jej Przewodniczącego. Zapytał, czy członkowie Komisji Skrutacyjnej wyrażają na to zgodę.

Komisja Skrutacyjna wyraziła zgodę na przeprowadzenie wyborów.

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej zapytał, kto z Państwa Radnych jest za tym, aby wybory przeprowadziła Komisja Skrutacyjna w składzie: Pan Radny Stanisław Łoniewski, Pani Radna Ewa Perkowska, Pani Radna Bożenna Ziemak? W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania za w/w rozwiązaniem głosowało 19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Następnie Pan Przewodniczący Rady Miejskiej poprosił o zgłaszanie kandydatur na funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Pan Radny Wojciech Walulik — zgłosił kandydaturę Pani Radnej Joanny Lisek, która wyraziła zgodę na kandydowanie.

Pani Radna Ewa Perkowska — zgłosiła kandydaturę Pani Radnej Anny Urban, która wyraziła zgodę na kandydowanie.

W związku z brakiem następnych zgłoszeń, Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej stwierdził, że lista kandydatur na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady została zamknięta. Poprosił Komisję Skrutacyjną o przygotowanie kart do głosowania i ogłosił przerwę w obradach.

Po przerwie, Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej poprosił Komisję Skrutacyjną o przeprowadzenie głosowania. Udzielił głosu Panu Stanisławowi Łoniewskiemu — Przewodniczącemu Komisji Skrutacyjnej.

Pan Radny Stanisław Łoniewski — Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej poinformował, że tryb głosowania jest podobny jak przy wyborze Przewodniczącego Rady Miejskiej. Karty do głosowania z nazwiskami kandydatów zostały wydrukowane, opieczętowane i podpisane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej. Głosy są ważne, gdy w kratce przy nazwisku jest postawiony jeden krzyżyk, natomiast na nieważność głosu wpływa brak oznaczeń lub postawienie krzyżyka przy obu kandydatach.

Komisja Skrutacyjna rozdała karty do głosowania i Rada Miejska przystąpiła do głosowania. Następnie Przewodniczący Komisji — Pan Radny Stanisław Łoniewski odczytał kolejno nazwiska radnych, którzy podchodzili do urny i wrzucali karty do głosowania.

Po zakończeniu głosowania, Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej poprosił Komisję Skrutacyjną o ustalenie wyników wyborów i do czasu zakończenia pracy przez Komisję zarządził przerwę w obradach.

Po przerwie, Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej udzielił głosu Panu Radnemu Stanisławowi Łoniewskiemu — Przewodniczącemu Komisji Skrutacyjnej z prośbą o odczytanie protokołu z głosowania.

Pan Stanisław Łoniewski — Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej odczytał protokół z głosowania. W wyniku tajnego głosowania Pani Radna Joanna Lisek otrzymała 11 głosów, natomiast Pani Radna Anna Urban otrzymała 8 głosów. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że bezwzględną większością głosów na stanowisko Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie została wybrana Pani Joanna Lisek.

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Augustowie. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania uchwała Nr I/2/06 została podjęta 11 głosami za, przy 8 głosach przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej pogratulował Pani Joannie Lisek wyboru na Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej.

Pani Joanna Lisek — Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej podziękowała za okazane zaufanie.

Ad.pkt 5

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do rozpatrzenia punktu 5 porządku obrad, którym jest podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu. Projekt uchwały dotyczy wygaśnięcia mandatu w okręgu wyborczym Nr 3 w Augustowie z listy Nr 5 KW Platforma Obywatelska RP wskutek wyboru na burmistrza radnego Leszka Stanisława Cieślika. Pan Przewodniczący Rady Miejskiej poddał projekt uchwały pod głosowanie. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania uchwała Nr I/3/06 została podjęta jednogłośnie 19 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się. Stanowi ona załącznik do niniejszego protokołu.

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej ogłosił przerwę w obradach do godz. 10.45.

Ad.pkt 6

Po przerwie, Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że Rada Miejska przystąpi obecnie do rozpatrzenia punktu 6 porządku obrad, który przewiduje dyskusję w sprawie określenia ilości, składu liczbowego oraz przedmiotu działania stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej. W poprzedniej kadencji Rady pracowało 6 Komisji w składach sześcioosobowych: dwie stałe Komisje - Rewizyjna oraz Uzdrowiskowa, które są obligatoryjne oraz 4 doraźne Komisje, które Rada powołała do załatwiania bieżących spraw: Budżetu i Finansów; ds. Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki; ds. Urbanistyki, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Komunalizacji Mienia; ds. Rodziny, Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Przewodniczący Rady powiedział, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w skład wszystkich Komisji mogą być powoływani wyłącznie radni, a Przewodniczący z Wiceprzewodniczącym Rady nie mogą wchodzić w skład Komisji Rewizyjnej RM. Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej otworzył dyskusję w sprawie określenia ilości, składu liczbowego oraz przedmiotu działania stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej.

Pan Radny Bogusław Samel — zapytał, dlaczego w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej w skład Komisji Uzdrowiskowej wchodziły osoby spoza Rady?

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej wyjaśnił, że zgodnie z art. 47 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych oraz art. 21 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, członkami Komisji Rady, w tym także Komisji Uzdrowiskowej, mogą być tylko radni. Jest to wymóg obligatoryjny.

Pan Radny Zbigniew Huszcza — zaproponował, aby w obecnej kadencji Rady zostały utrzymane sześcioosobowe składy Komisji oraz ich nazwy.

Pan Radny Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej stwierdził, że zakres prac i nazwy Komisji pracujących w poprzednich latach sprawdziły się, Rada Miejska doszła w tej kwestii do najbardziej optymalnego wariantu.

Więcej głosów w dyskusji nie było i Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej poddał pod głosowanie propozycję, aby w obecnej kadencji Rady Miejskiej pracowało w składach sześcioosobowych 6 Komisji, o nazwach takich samych jak w kadencji 2002-2006. W wyniku przeprowadzonego jawnego głosowania za w/w propozycją głosowało 18 radnych, przy braku głosów przeciwnych i przy braku głosów wstrzymujących się.

Ad.pkt 7

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej zapoznał z korespondencją, która wpłynęła do Przewodniczącego i Rady Miejskiej:

1. z pismem Pani Elżbiety Dębskiej, Pani Magdaleny Dębskiej, Pani Urszuli Kuczyńskiej, Pani Elżbiety Dębskiej, Państwa Katarzyny Anny Świerczewskiej i Tomasza Michała Świerczewskiego, Pani Leokadii Kopiczko, kwestionującym operat szacunkowy działki Nr 2048/3, wykonany przez Panią Teresę Trzasko. Dokument został skierowany do Burmistrza Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady stwierdził, że operaty szacunkowe są zlecane uprawnionym osobom i trudno jest, aby Rada Miejska kwestionowała zasadę dotyczącą tej procedury;

2. z pismem Pana Tadeusza Wierzbickiego skierowanym do Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jerzego Mazura w sprawie nieodpłatnego przekazania urządzeń znajdujących się na działce ogrodowej Nr 342 przy ul. Przemysłowej na potrzeby Caritas Diecezji Ełckiej;

3. z zaproszeniem Wrocławskiego Ośrodka Szkoleń Profesjonalnych „Dexter” z Wrocławia do udziału w ogólnopolskim szkoleniu nt. ”Samorząd gminny-teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 6-10.12.2006 r. w Karpaczu k.Jeleniej Góry;

4. Pan Andrzej Kurczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej powiedział, że w materiałach na sesję Państwo Radni otrzymali druki oświadczeń majątkowych, o prowadzeniu działalności gospodarczej i zatrudnieniu w jednostkach samorządowych najbliższych członków rodziny. Są to trzy dokumenty. Oświadczenie o stanie majątkowym radni zobowiązani są złożyć w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania, natomiast oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej i informację o zatrudnieniu w jednostkach samorządowych najbliższych członków rodziny — w ciągu 30 dni od dnia wyboru. Przewodniczący Rady powiedział, że po złożeniu w/w dokumentów, na koniec roku trzeba będzie znowu wypełnić oświadczenie majątkowe, które tak jak zawsze będzie składane w terminie do końca kwietnia następnego roku razem z oświadczeniem PIT składanym w Urzędzie Skarbowym. Przewodniczący Rady omówił skutki nie złożenia w terminie wymienionych dokumentów i poinformował, że na następnej sesji szczegółowo omówi sposób ich wypełniania.

Ad.pkt 8

Pan Andrzej Kurczyński — Przewodniczący Rady Miejskiej po wyczerpaniu porządku obrad zamknął obrady I sesji Rady Miejskiej. Podziękował za udział w dzisiejszej sesji, za wybory, które zostały dokonane i wyraził nadzieję, że współpraca wszystkich radnych będzie układała się bardzo dobrze, z korzyścią dla Augustowa, którego społeczeństwo opowiedziało się w wyborach za dalszym rozwojem miasta.

Protokołowała: Przewodniczył:

/Beata Filipow/ Przewodniczący

Rady Miejskiej w Augustowie

Andrzej Kurczyński

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Augustowie

Wytwarzający/odpowiadający: Rada Miasta Augustów

Wprowadzający: Rada Miasta Augustów

Data modyfikacji: 2007-01-03

Opublikował: Beata Filipow

Data publikacji: 2007-01-03