Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

NR AGP-7331/A/58/03/04

16-300 Augustów

Nr AGP-7323 A/27/04

Augustów,dnia 27.07.2004r.

WYPIS Z MIEJSCOWEGO PLANU

ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO.

Dotyczy: działki o numerze geodezyjnym 668 położonej w Augustowie przy drodze Krajowej Nr 61.

Teren na którym położona jest przedmiotowa działka, objęty jest opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Augustowa dla terenów położonych między drogą krajową Augustów -Warszawa i Augustów - Białystok oraz terenów przyległych do istniejącej oczyszczalni ścieków zatwierdzonym w dniu 24.04.2003r. uchwałą Rady Miasta Augustów Nr VII/60/03, ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Suwalskiego nr 51 poz.1076 z dn.26.05.2003r.

Wypis z tekstu planu:

3 U - Teren usług.

1. W zakresie przeznaczenia podstawowego przewiduje się usługi związane z obsługą ruchu tranzytowego np. MOP, stacje napraw samochodów, myjnie, stacje paliw płynnych, parkingi na samochody ciężarowe i osobowe.

2. W ramach przeznaczenia dopuszczalnego możliwość przeznaczenia terenu pod usługi budowlane.

1 RP/RZ - Teren gruntów rolnych i użytków zielonych.

  1. W zakresie przeznaczenia podstawowego na obszarach 1 RP/RZ ustala się dotychczasowe

użytkowania terenu, poza strefą ograniczonego zagospodarowania.

W zakresie przeznaczenia dopuszczalnego, poza strefa ograniczonego zagospodarowania i ustaleń §3 ust.3 i 4, możliwość zakładania siedlisk rolniczych.

W strefach ograniczonego zagospodarowania ustala się;

1/ zakaz zabudowy mieszkaniowej, usług konsumpcyjnych,

2/ zakaz uprawy roślin konsumpcyjnych i pastewnych oraz wypasania zwierząt hodowlanych,

3/ preferuje się uprawę roślin przemysłowych, ozdobnych oraz zakładanie szkółek drzew i krzewów,

4/ sukcesywne zadrzewienie terenów bezpośrednio przyległych do dróg krajowych.

02 KGP 1/2 -2/2 - Droga krajowa Nr 61 Augustów - Grajewo - Łomża.

Docelowo w parametrach drogi głównej o ruchu przyspieszonym.. Szerokość w liniach rozgraniczających 55-65m. W układzie przestrzennym dwujezdniowa po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku, z drogą zbiorczą dla ruchu lokalnego. Obiekty budowlane mogą być sytuowane w odległości nie mniejszej niż 20,0m od krawędzi jezdni.

- 2 -

09 KD1/2 - Ulica dojazdowa.

Szerokość w liniach rozgraniczających 15,0m. Obiekty budowlane należy lokalizowac w odległości nie mniejszej niż 5,0m od linii rozgraniczającej ulicy.

Na rysunku planu w pasie drogowym oznaczono drogi gospodarcze, umożliwiające dojazdy do siedlisk i przyległych działek.

§2

Przepisy ogólne.

Stosowane na rysunku planu linie przerywane, rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania , określone jako orientacyjne, mogą być w niewielkim stopniu korygowane w trakcie przeprowadzania podziałów geodezyjnych lub ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§3

Ustalenia w zakresie ochrony środowiska.

1. Wyróżnione na rysunku planu granice obszaru ograniczonego użytkowania , obejmujące tereny położone w odległości ok. 300 m od granic zakładu utylizacji odpadów komunalnych, będą uściślone po opracowaniu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, opracowanej na etapie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

2. Wyróżnione na rysunku planu granice strefy oddziaływania zanieczyszczeń komunikacyjnych na glebę, obejmują tereny położone w odległości 30 -35m od osi drogi, jako strefa ograniczonego zagospodarowania i użytkowania, w której należy wprowadzić zieleń zwartą składającą się z gatunków drzew iglastych i liściastych oraz krzewów podszytowych. Na tych obszarach zakazuje się wypasania zwierząt oraz upraw roślin konsumpcyjnych i pastewnych.

3. Wyróżnione na rysunku planu granice strefy możliwego występowania ponadnormatywnych zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, obejmują tereny położone w odległości od 50 do 110 od osi drogi. Na tych obszarach zakazuje się realizacji zabudowy siedliskowej, usług konsumpcyjnych oraz upraw roślin konsumpcyjnych, roślin pastewnych i wypasania zwierząt hodowlanych.

4. Wyróżnione na rysunku planu granice strefy możliwego występowania ponadnormatywnego hałasu obejmują tereny położone w odległości 50 do 200m od osi drogi. Na tych terenach zakazuje się lokalizowania nowych budynków mieszkalnych.

§4

Ustalenia w zakresie melioracji terenu:

  1. Ustala się ochronę istniejącego systemu rowów melioracyjnych i cieków wodnych.

  2. Sieć rowów melioracyjnych na terenie oznaczonym symbolem 6NU do zachowania. Ewentualna zmiana tras rowów możliwa przy zapewnieniu odpływu wody ze zmeliorowanego 1RP/RZ i uzgodnieniu z właściwą administracja gospodarki wodnej.

  3. W osi rowów melioracyjnych kolidujących z inwestycjami należy zrealizować stosowne przepusty , a w osi rzek mosty ekologiczne.

  4. Przekrój przepustów musi być dostosowany do przepływu wód po deszczach nawałnicowych.

  5. Przekrój mostów ekologicznych musi być dostosowany do przepływu wezbrań powodziowych oraz przemieszczania się lądowych elementów przyrody.

-3-

  1. Minimalne przekroje wymienione w ust.3 i 4 określa właściwa administracja gospodarki wodnej.

§5

Ustalenia z zakresu obrony cywilnej.

  1. W budynkach usługowych oraz przemysłowych na etapie sporządzania planów zagospodarowania działek lub terenów należy przewidzieć ukrycia typu II realizowane przez użytkowników we własnym zakresie w czasie podwyższonej gotowości obronnej Państwa.

  2. W przypadku zatrudniania w obiekcie większej liczby niż 15 osób obowiązuje opracowanie „Aneksu OC”.

  3. Istniejące studnie należy zabezpieczyć przed likwidacją i przystosować do sprawnego uruchomienia eksploatacyjnego w sytuacjach kryzysowych.

  4. Oświetlenie zewnętrzne /ulice, budynki/ należy projektować z uwzględnieniem przystosowania do zaciemniania i wygaszania.

  5. System wygaszania i alarmowania wg. Planu obrony cywilnej miasta Augustów.

§24

Ustalenia w zakresie infrastruktury sanitarnej.

  1. Zaopatrzenie w wodę.

Pobór wody do budynków na obszarze opracowania projektuje się z wodociągu miejskiego poprzez jego rozbudowę.

  1. Odprowadzenie ścieków.

Ścieki sanitarne oraz odcieki z wysypiska odpadów komunalnych należy odprowadzić do oczyszczalni ścieków znajdującej się w granicach opracowania .

3. Wody opadowe i powierzchniowe.

Wody deszczowe z terenów przemysłowo-składowych i usługowych po podczyszczeniu w

piaskownikach i separatorach tłuszczowych należy odprowadzić kanalizacją deszczową

lub rowami otwartymi do cieków wodnych powierzchniowych rzeki Turówki i Żarnówki płynących przez teren opracowania.

Jakość odprowadzanych ścieków do odbiornika musi odpowiadać wymogom przepisów szczególnych. Planuje się odsunięcie koryta rzeki Żarnówki od wysypiska w kierunku północno-wschodnim.

§25

Ustalenia w zakresie elektroenergetyki i telekomunikacji.

1/ Sieć rozdzielczą średniego napięcia SN 15kVtworzą istniejące i projektowane linie kablowe oraz istniejące projektowane stacje SN/nn (15/0,4kV). Ilość i lokalizacje stacji transformatorowych przyjęto orientacyjnie. Docelowa lokalizacja i typ stacji wyniknie z potrzeb odbiorców.

2/ Lokalizacje projektowanych obiektów i urządzeń w sąsiedztwie linii napowietrznych powinny uwzględniać postanowienia normy PN -75/E-05100 i PN -E-05100-1

5/ Obsługę telekomunikacyjną należy rozwiązać w oparciu o istniejące i projektowane sieci, w zakresie wynikającym z potrzeb potencjalnych odbiorców.

W załączeniu;

Odbitka z mapy - skala 1:2000

Podpisał Kierownik Wydziału Architektury i Gospodarki Przestrzennej

mgr inż. Anna Kowalczuk

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Augustowie

Wytwarzający/odpowiadający: Anna Kowalczuk

Wprowadzający: Anna Kowalczuk

Data modyfikacji: 2004-09-02

Opublikował: Wioletta Wasilewska

Data publikacji: 2004-09-02